Ruční Šlehač A Ponorný Mixér - Levně na prodej

Ruční ponorné šlehače a mixéry naleznete všude tam, kde má kuchyně něco společného s pečením, cukrovím a dorty. Tito malí, lehcí a levní pomocníci jsou ideální pro míchání, mixování a šlehání řídkých směsí. K napájení slouží klasická šňůra do zásuvky a pracuje pomocí dvou metlic. Přečtěte si následující informace jak si vybrat ideální domácí šlehač a kde je levně na prodej.
Ruční Šlehač A Ponorný Mixér - Levně na prodej

Jak jste již zjistili, tak existuje více druhů mixérů. Jak poznat, že tento typ je ideální pro vaše potřeby? Pokud požadujete následující činnosti. Ruční šlehače a mixéry slouží k míchaní a šlehání lehčích tekutých směsí. Rychlé metly během mrknutí oka ušlehají bílky do husté pěny, zahustí smetanu, zamíchají těsto na palačinky nebo připraví dokonale jemné bramborové pyré. V neposlední řadě poslouží i k rozmixování čerstvého ovoce a zeleniny či přípravy lahodného krému. jedná se tedy o ten nejzákladnější typ který můžete v kuchyni naleznout.

Typy a vlastnosti - Jak vybrat ten správný šlehač či mixér

V kuchyni se v podstatě můžeme setkat se dvěma druhy - ruční (přenosný) šlehač a šlehač s otočnou miskou. Nyní se věnujeme prvnímu typu, kde ke šlehání slouží mísa, ve které jste smíchali ingredience. Miska tedy není příslušenstvím. Počet rychlostí je jednou ze základních vlastností, které by jsme si měli všimnout. Běžně se v prodejnách setkáváme s třemi až pěti rychlostmi. Jednotlivé rychlosti umožňují ovládat rychlost nástavců. Při začátku šlehání se rychlost šlehače nechává na slabých otáčkách a až postupně s řídnutím připravovaných surovin pomalu zvyšujeme obrátky mixéru.

Ruční šlehač

Máte-li zájem o základní (nejlevnější typ), tak jej seženete bez dalšího příslušenství. Dražší sety nabízejí výměnné metlice, které slouží nejen na šlehání, ale i mixování, míchání a sekání. Jedním z nejdůležitějších parametrů je váha, jelikož jej budete neustále držet v ruce. Design volíme jednoduchý. Ruční a ponorné mixéry jsou ostatně většinu času mimo naše oči a ušetříte si tak práci při jejich umývání - nepohodlné záhyby.

Shrnuto, sečteno a podtrženo:

  • počet rychlostí - musí mít minimálně 3 rychlosti (pro postupné zrychlování)
  • příslušenství - požadujete další metlice a mísy nebo stačí jen šlehač?
  • váha šlehače - nesmí překračovat váhu 2 Kg, jinak budou bolet ruce
  • tvar a design - co nejjednodušší bez záhybů pro jednoduchou údržbu
  • koupit levně - nemá cenu do ručního šlehače moc investovat

Které značky doporučujeme levně koupit

Podle vlastností, které jsme zmínili v předchozím odstavci, jsme vybrali 5 nejlepších a nejlevnějších ručních šlehačů a ponorných mixérů. Všimněte si, že všechny mají více než 3 rychlosti a hmotnost nižší než 2 Kg. Nejdražší, Kenwood, je vybaven kromě rychlostí i pulzy - automatické přerušování šlehaní v krátkých intervalech.

  • Eta Promise - 5 rychlostí, hmotnost 1.16 Kg, bez příslušenství - 595,00 Kč
  • Zelmer 481 - 5 rychlostí, hmotnost 1.66 Kg, bez příslušenství - 599,00 Kč
  • Bosch MFQ 364 - 5 rychlostí, hmotnost 1.12 Kg, náhradní metlice zdarma 695,00 Kč
  • Moulinex HM 4111 - 5 rychlostí, hmotnost 1.37 kg, náhradní metlice +tyč zdarma - 725,00 Kč
  • Kenwood HM 791 - 5 rychlostí + pulzy, hmotnost 1.5 Kg, bez příslušenství - 1 350,00 Kč

Nevyhovuje 5 nejlepších? Vyberte si sami

Ponorný mixér

V sortimentu se vyskytují tři cenové skupiny. Nejlevnější skupinou jsou šlehače za přibližně 600 Kč. Prodávají se bez dalšího vybavení a jsou vhodné pro občasné použití do domácnosti. Například na pečení o vánocích a Velikonocích. Druhou skupinou jsou šlehače v cenové kategorii okolo 1000 Kč. Jedná se o běžný standart, který se vyskytuje v domácnostech a milovníků vaření. Tyto sety mnohdy obsahují i jiné nástavce, které lze využít k jiným činnostem - například zastat práci tyčového mixéru. Třetí skupina ručních šlehačů se pohybuje nad hranicí 2 000 Kč. Tento sortiment mixérů je již vhodný spíše pro profesionální kuchaře nebo vážné milovníky vaření, kteří jej budou využívat každý den.

Šlehače a mixéry - slehace.cz