Zelmer - Ruční Šlehač a Tyčový ponorný Mixér - Nejlevnější koupě

Pro laika mohou nabídky výrobců vypadat úplně stejné - z jeho pohledu každá značka vyrábí úplně všechny typy mixérů a šlehačů, pouze mají jiný vzhled. Ve skutečnosti je ale každý výrobce zaměřen na jiný segment. Zelmer přichází na trh kuchyňských spotřebičů se třemi základními řadami výrobků. Jako první jsou klasické ruční šlehače (i s otáčecí mísou), dále pak tyčové ponorné mixéry a třetí variantou jsou stolní mixéry s nádobou nahoře. Značka Zelmer jako taková je velmi kvalitní a lze ji jednoznačně doporučit.
Šlehače a mixéry Zelmer

Šlehač jako takový každý z nás zná. Je k němu potřeba nádoba, ve které můžeme šlehat bílek či hnětat těsto. Je dostatečně výkonný i jako pomocník při pečení dortů, cukroví, buchet, knedlíků či palačinek. Stejně tak svými vyššími otáčkami vyšlehají neuvěřitelně hustou a vláčnou bílkovou pěnu. Jeho rozšířená verze je dodávána společně s nádobou, na kterou lze připevnit. Kromě samotného míchání s ní i otáčí - celou práci zastane naprosto sám. Druhým typem jsou tyčové (ponorné) mixéry Zelmer. Ty slouží jako velice rychlí pomocníci, když se vám nechce vytahovat velký robot. A recepty jsou taktéž velmi snadné. Vezměte uzenou rybu, máslo a máte rybí pomazánku. Vložte do misky kousek ledu, broskev a máte báječné letní osvěžení v podobě velmi zdravé zmrzliny. Případně můžete i miminkům a menším dětem připravovat přesnídávky. Poslední kategorií u Zelmer jsou stolní mixéry, které jsou vhodné na sekání drcení - nejčastěji na zeleninu a ovoce.

Ruční elektrické šlehače (s mísou) Zelmer

U každého typu si můžete sami volit z pěti dostupných rychlostí. I přes přikládané příslušenství přístroje zůstávají nadále velmi snadno použitelné. Jedno tlačítko na volbu rychlosti, druhé na uvolnění metlic. Případně mechanismus k přichycení k míse. Nic víc. Žádné komplikované systémy a vše zvládnete i bez návodu. Součástí každého šlehače jsou i výměnné metlice – jeden pár na šlehání a jeden pár na hnětení.

Nejkomplexnějším výrobkem od Zelmer jsou kompletní sady mixérů – můžete se podívat na úvodní obrázek. Obsahují nejen mixér, ale i misku a kompletní příslušenství. Samotný mixér je velmi často řešen jako odnímatelná součást, takže ji lze používat i samostatně. Jako doplňky vám přichází hnětací, šlehací a míchací metlice. Pokud rádi vaříte, tak doporučujeme koupit přímo tento veliký set.

  • Zelmer 481.5 Ecru - samostatný ruční mixér jeho součástí jsou pouze metlice na hnětení a šlehání. Je nutno používat nádobu z domácnosti. Hmotnost 1.4 Kg je tak akorát do ruky a bude se vám s ním lehce pracovat. Příkon 400W. Cena: 599,00 Kč.
  • Zelmer 481.64 - kompletní ruční šlehač včetně otáčecí mísy, k vidění na prvním fotografii. Lze používat i odděleně. Příkon 400W je naprosto dostatečný pro domácí použití. Je dodáván včetně bílé plastové mísy. Cena: 799,00 Kč.
  • Zelmer 481.64 MM - stejný jako předchozí, ale s nerezovou nádobou. Cena: 1 099,00 Kč.

Tyčové a ponorné mixéry od Zelmer

Rychlý pomocník ve tvaru dlouhé tyče. Z jedné strany má přívod napájení a z druhé jsou rychlé a ostré ocelové nože. Veškeré tyto produkty jsou napájeny z klasické elektrické sítě, zásuvky na 230V. Příkon se pohybuje okolo do 700W, což je pro běžné vaření dostatečně silné. Přepínatelné rychlostní stupně zde nejsou nutné, stačí funkce Turbo. K dostání jsou samostatné ponorné mixéry, ale i celé sety, které obsahují další nože a nádoby. Nic z toho ale není bezpodmínečně nutné a vystačíte si i se základní, nejlevnější, verzí.

  • Zelmer 480.6 - základní verze s nádobkou 1.2 litru, 400W a Turbo, cena: 599,00 Kč.
  • Zelmer 491.3 - dvě nádoby + metlice, příkon 700W a Turbo, cena: 1 299,00 Kč.
  • Zelmer 491.2 - tři nádoby + metlice + tyč, 700W a Turbo, cena: 1 899,00 Kč.

Stolní mixéry od Zelmer

Stolní mixér Zelmer

Třetím typem výrobků od Zelmer jsou stolní mixéry. Ideální pro sekání a drcení ovoce či zeleniny. Na vrcholu mají nastavenu misku, do které se vejde až 2 litry surovin. Pro domácí využití je tento objem více než dostatečný. Kvalitní přístroj by měl svému uživateli nabízet alespoň 3 rychlosti. Některé typy mají i tlačítko Turbo případně i pulzní funkci, což zde ale není nutné. V běžné kuchyni si vystačíme i s běžným levným provedením. Nože by měly být vyroben z kvalitní nerezové oceli. A mísa by měla být lehce snímatelná, pro lehkou manipulaci s rozmixovanou směsí a i údržbu. Váha zde nehraje žádnou roli a příkon by měl dosahovat minimální úrovně 500W. Zelmer mixéry mají již v základu všechny mísy skleněné, takže tento parametr není třeba řešit. Design volíme vždy strohý a bez záhybů, protože právě takový se nejlépe omývá a udržuje v čistotě.

  • Zelmer 32Z010 - jednoduchý mixér s nádobou na 1.25 litru a příkonem 500W. Je dostatečně silný a má dostatečně kvalitní nože i na to, aby mohl sekat led a jiné tvrdé suroviny. Vybaven je otočným tlačítkem, které nabízí 14 rychlostních stupňů. Cena: 1 099,00 Kč.
  • Zelmer 32Z012- přináší zvýšený výkon na 600W a objem 1.5 litru. Dodává se v nerezovém provedení a se skleněnou nádobou na mixování. Otáčky mají dostatečný rozsah a výkon je vysoký - i při vysokém zatížení nezpomalí. Cena: 1 199,00 Kč.
  • Zelmer SB 1000 - ještě silnější s příkonem 750W a objemem 1.5 litru. vydrží pracovat i po delší dobu a nepřehřívá se. Otáčky a výkon jsou rovněž dostatečné a netrpí žádnými neduhy v této oblasti. Součástí je i mlýnek na maso nebo ořechy. Cena: 1 299,00 Kč.

Zelmer patří k jedněm z nejkvalitnějších výrobců šlehačů a kuchyňských přístrojů. Pokud si vyberete přístroj z libovolné kategorie od tohoto výrobce, tak budete s výsledkem velmi spokojeni. Doporučujeme dbát na všechny rady, které byly zmíněny u každé kategorie. Ať již se to týká maximální doporučené váhy či požadovaného příkonu nebo funkcí.

Šlehače a mixéry - slehace.cz