ETA - Ruční Šlehač a Tyčový ponorný Mixér - Nejlevnější koupě

Společnost ETA působí na českém trhu již více než 65 let. Jedná se o léty prověřeného výrobce, který nabízí široký sortiment nejen kuchyňských spotřebičů. Díky tomu, že se jedná o českého výrobce, tak je velmi snadné a rychlé vyřešit případnou reklamaci či najít servisní středisko, které by přístroj ihned opravilo. Jistou roli zde hraje i nostalgie - kdo by z maminčiny kuchyně nepamatoval na nějaký přístroj od ETA?
ETA Šlehač a mixér

V každé české kuchyni lze narazit nejčastěji na tři druhy přístrojů od výrobce ETA. Na lehké a levné ruční šlehače, praktické tyčové ponorné mixéry a v omezenějším množství i kuchyňské roboty. Každý z těchto produktů má svůj specifický účel a nelze jeden nahradit jiným. Zatímco ručním šlehačem umícháte nadýchaný bílek, tak k rozmixování surovin na pomazánku nebo ovoce a zeleniny na přesnídávku mnohem lépe poslouží tyčový mixér. A budete-li péct cukroví nebo dort, tak jistě sáhnete po robotu. Každý z těchto přístrojů má své nepostradatelné místo v domácí kuchyni a je určen k jinému účelu. Proto velmi pečlivě vybírejte z následujících kategorií.

Ruční šlehače ETA bez mísy

Ruční šlehače lze rozdělit do dvou kategorií. Ruční šlehače bez mísy a s mísou. Bez mísy jsou značně levnější a celkově i všestraněji použitelné. Jedná se o pouhé tělo přístroje a dvě šlehací metlice. Dle toho, jakou typovou řadu si vyberete, tak může být součástí i další sada metlic. U šlehače je třeba ohlídat jen dva parametry - aby byl dostatečně lehký (do 1.5 Kg) a aby měl minimálně tři rychlosti. Vše ostatní můžete podřídit jen a pouze ceně a vybrat si ten nejlevnější.

 • ETA Lavado - 3 rychlosti, hmotnost 0.89 Kg, 2 metly + 2 háky, cena: 499,00 Kč
 • ETA Promise - 5 rychlostí, hmotnost 1.16 Kg, bez příslušenství, cena: 599,00 Kč
 • ETA Fresco - 4 rychlosti, hmotnost 1.4 Kg, bez příslušenství, cena: 999,00 Kč

Ruční šlehače ETA s mísou

Vyspělejší formou jsou šlehače s otočnou mísou. Jedná se o ten samý přístroj jako v předchozím odstavci. Ale je dodáván společně s dalším příslušenství - především držadlem a otočnou mísou. Tento přístroj můžete posadit na mísu a využívat jako plnohodnotný robot, který naprosto sám zajistí dokonalé promíchání či ušlehání celé směsi. Případně jej můžete z nástavce vyjmout a využívat v kuchyni samostatně. Máte-li rádi vaření, tak se určitě vyplatí zainvestovat do této kategorie.

 • ETA Promise - kompletní příslušenství, příkon 250 W, objem 1.5 litru, cena: 999,00 Kč
 • ETA Fresco - kompletní příslušenství, příkon 350 W, objem 1.25 litru, cena 1 999,00 Kč

Tyčové ponorné mixéry ETA

Tyčový mixér ETA s příslušenstvím

Jedná se o menší alternativu ke klasickým robotům, které slouží k bleskovému rozmixování a nasekání surovin. Jsou mnohem skladnější s díky své mobilitě je i práce rychlejší. Tyto přístroje se používají především k mixování, drcení, šlehání a sekání surovin. Vyrobíte s nimi chutné a zdravé přesnídávky, krémové polévky a i výtečné pomazánky a paštiky. V mnohých prodejnách lze najít různé typy. Největším rozdílem je dodávané příslušenství, cena a váha přístroje. Pokud se chystáte šlehač využívat častěji je nutné si dát pozor na hmotnost - ideální je pod 1 Kg. Pokud není součástí balení mísa, lze využít jakoukoliv nádobu z vybavení kuchyně. Je však nutno dbát na upozornění výrobce - ne vždy je zaručeno nepoškození (nepoškrábání) mísy.

 • ETA Fisso - 5 rychlostí, metlice + nádoba, hmotnost 1.08 Kg, cena: 350,00 Kč
 • ETA Pieso - 5 rychlostí, metlice + mísy, hmotnost 0.86 Kg, cena: 799,00 Kč
 • ETA Spesso -5 rychlostí, metlice + mísy + stojan, hmotnost 2.2 Kg, cena: 1 099,00 Kč

Kuchyňské roboty a procesory

Kuchyňské roboty jsou velmi vyspělými pomocníky v kuchyni. Bez jejich pomoci si nedovedeme představit přípravu mnohých pokrmů - například pečení cukroví, dortů, odšťavňování, přípravu zmrzliny nebo úpravu ovoce a zeleniny. Co se týče značky ETA, tak v této kategorii nemá mnoho zástupců. Veškeré tyto úkony již vložil do šlehačů s mísou a různých jeho variacích. I tak ale lze najít pár vhodných kandidátů právě od této české značky.

 • ETA Ergo - stolní mixér se skleněnou mísou, objem 1.5 litru, příkon 550 W, cena: 1 299,00 Kč
 • ETA 6078 - výkonný sekač na potraviny,objem 0.9 litru, příkon 400 W, cena: 999 Kč
 • dále lze doporučit - ETA Promise, ETA Fresco, ETA Multiplo
Šlehače a mixéry - slehace.cz