Bosch - Ruční Šlehač a Tyčový ponorný Mixér - Nejlevnější koupě

Vždy doporučujeme nakupovat jen u známých a velikých značek. A tou Bosch rozhodně je. U levných čínských variant hrozí několik nebezpečí - v případě reklamace může vyřízení trvat velmi dlouho a vy po celou dobu budete bez přístroje. Rovněž může být velmi těžké najít servisní středisko, které by umělo šlehač nebo mixér opravit a mělo na něj náhradní díly. Posledním důvodem je kompatibilita - nemusí být vůbec jednoduché najít náhradní metlice, které by šly do přístroje zasunout. Proto vždy volte ověřené značky jakou je například Bosch.
Šlehače a mixéry Bosch

Bosch je desítkami let ověřený a kvalitní výrobce kuchyňských přístrojů. Své produkty dělí do tří kategorií. Vyrábí kuchyňské roboty jako ruční šlehače, tyčové mixéry a kompletní sety včetně doplňků. Záleží jen na vás, jak velikého pomocníka do své kuchyně právě hledáte. Nejdůležitější při volbě je, na co se chystáte přístroj používat. Klasický šlehač lze doporučit na šlehání bílku, mixování menších množství řídkých těst (palačinky) a vše, co nepotřebuje vysoký výkon. Tyčové ponorné mixéry Bosch vynikají vysokým výkonem. Nejsou zakončeny šlehacími metlicemi, ale ocelovým ostřím. Poradí si tak i s tvrdými surovinami jako je led. Stačí tak pár kostek ledu, čerstvé jahody a zdravá zmrzlina pro děti je na světě. Stejně tak zvládnou přípravu přesnídávek či pomazánek. Poslední, třetí, kategorií jsou kompletní sety. U značky Bosch jsou postaveny na předchozích typech (šlehače, mixéry), které jsou pouze dovybaveny dalším příslušenstvím jako je mísa či další sada metlic a háků.

Klasické ruční šlehače Bosch

První, nejjednodušší kategorií, jsou klasické ruční šlehače. Ty mají u většiny typů 5 rychlostních stupňů. Nejpomalejší rychlost si snadno a hravě poradí s hustým těstem, kynutým těstem a perníkovou směsí. Střední rychlosti jsou nejlepší na řidší směsi. A ty nejrychlejší slouží pouze a jen na ušlehání dokonale jemného a plného bílkové sněhu. Případně můžete začít mixovat na nízké otáčky a postupně je zvyšovat. Nezapomínejte, že by samotný přístroj neměl vážit více než 2 Kg - po celou dobu hnětení či šlehání jej budete držet v ruce. Jako doplněk jsou dodávány i výměnné metlice. Jedna dvojice na klasické šlehání a jedna dvojice na hnětení. Vyměnitelné pouze jedním stiskem tlačítka, které je během provozu zároveň dokonale drží a nepustí. V této kategorii se nachází mnoho výrobků a pro laika nemusí být výběr vůbec jednoduchý.

  • Bosch MFQ 3530 - 5 rychlostí, hmotnost 1.0 Kg, příkon 450 W,zdarma hnětací metlice, cena: 650,00 Kč
  • Bosch MFQ 36440 - 5 rychlostí, hmotnost 1.52 Kg, příkon 450 W, zdarma hnětací metlice + mísa + tyč, cena 850,00 Kč
  • Bosch MFQ 4070 - 5 rychlostí, hmotnost 2.1 Kg, příkon 500 W, zdarma hnětací metlice, cena: 1 200,00 Kč

Tyčové ponorné mixéry Bosch

Druhou řadou jsou velmi oblíbené tyčové mixéry. Mají jen jednu hlavici, ve které se skrývá neskonalá síla – dokáže i drtit led. Můžete tak v horkém letním dnu připravit nejen chutné ledové nápoje, ale rozmixovat zeleninu, případně jídlo pro vaše malé dítě. Všechny tyčové mixéry jsou opatřeny Turbo tlačítkem, které dokáže na malou chvíli zvýšit výkon a vy se tak nikdy nezaseknete a žádné těsto nebo surovina pro vás nebude nikdy překážkou. V nabídce nalezneme typy, které jsou dodávány zcela bez příslušenství, ale i takové, ke kterým se přibalena i mísa. Některé typy mají dokonce i další uzavřenou mísu, která obsahuje oddělené ostří. Je již ale na vašem zvážení, jestli skutečně požadujete natolik rozmanité vybavení a nevystačíte si s levnější verzí. Hmotnost by neměla překročit 1 Kg.

  • Bosch MSM 6B100 - 1 rychlost bez Turbo, bez příslušenství, 0.69 Kg, cena: 390,00 Kč
  • Bosch MSM 6500 - 1 rychlost + Turbo, zdarma 2 mísy, 0.7 Kg, cena 799,00 Kč
  • Bosch MSM 7400 1 rychlost + Turbo, zdarma 1 mísa, 1.03 Kg, cena 1 199,00 Kč

Kuchyňské roboty a stolní mixéry Bosch

Bosch kuchyňský mixér

Kompletní sady od Bosch přicházejí s kompletním řešením. Kromě klasického šlehače nebo mixéru obsahují i misku a závěrné víko. Zpracovávané suroviny jsou tak hermeticky uzavřeny uvnitř a nemohou vám zaneřádit uklizenou a čistou kuchyni – jak je často zvykem při šlehání v otevřené nádobě. Přicházejí s celou řadou doplňků – pokliček, šlehacích metlic, hnětacích nástavců a praktických držáků. Používají jen ty nejvýkonnější přístroje, takže lze míchat, šlehat a mixovat i tuhé směsi - například těsta na dorty, cukroví nebo pečivo.

  • Bosch MFQ 3555 - kompletní ruční šlehač s otáčecí mísou. Součástí balení jsou dvě sady metlic (šlehání i hnětení) a plastová mísa. Disponuje příkonem 350W a nabízí provoz v 5 rychlostních stupních. Cena: 1 199,00 Kč.
  • Bosch MMB 2001 - stolní mixér s příkonem 600W a nádobou o objemu 1.75 litru. Je dodáván s vysoce kvalitními ocelovými noži, které si poradí i s ledem. Cena: 2 599,00 Kč.
  • Bosch MSM 88190 - ponorný mixér o příkonu 800W s kompletním příslušenstvím - mixovací nádobou, mísou s vlastními noži, šlehací metlicí, krytem a kvalitními ocelovými čepeli. Hlavní část (tělo) lze odejmout. Cena: 3 799,00 Kč.

Všechny přístroje od Bosch jsou napájeny z klasické zásuvky 230V. Jejich příkon se pohybuje od 200W do 700W, takže jsou šetrné i k vašim účtům za elektřinu. Neváhejte a vyberte si ihned jeden z produktů Bosch - jistě budete spokojeni.

Šlehače a mixéry - slehace.cz