ETA Fresco - Ruční Šlehač a Mixér - Porovnání, Nejlevnější koupě

ETA Fresco spadá do kategorie ruční elektrických šlehačů s otočnou mísou. Ty se vyznačují velikou kompatibilitou a větším množství využití při mnoha kuchyňských pracích. Fresco v sobě ukrývá jak ruční šlehač, tak i kompletní kuchyňský robot včetně otočné mísy. Zároveň je od léty prověřeného výrobce - kdo by se nikdy nesetkat s českou značkou ETA? Česká kvalita a vysoká kompatibilita - to jsou hlavní důvody, které hovoří pro tento přístroj.
Šlehač Fresco

V tomto oboru máme dvě hlavní kategorie - ruční šlehače klasické a šlehače s mísou. A Fresco spadá do obou dvou. Jeho tělo je klasický ruční mixér a jako příslušenství je k němu dodávána i otočná místa. Samotné tělo lze vyjmout, připevnit k němu šlehací či hnětací metlice a šlehat či hnětat samostatně. Díky nízké váze a ergonomickému tvaru se velmi lehce drží a snadno ovládá. Lze regulovat jeho otáčky. Pomalé oceníte u tuhých směsí jako kynutá těsta, perníková těsta a ostatní velmi husté směsi. Nejrychlejší otáčky naopak vyšlehají bílek do husté a vláčné pěny. Poradí si tedy s jakýmkoliv svěřeným úkolem. V rozloženém stavu (samotné tělo) si jej můžete prohlédnout na druhé fotografii.

Šlehač lze ovšem i umístit do nástavce v míse. Získáváte tak rázem plnohodnotný kuchyňský robot. Mísa se díky ozubenému obvodu otáčí a tak bude pečlivě umícháno celé těsto i na okrajích. A to vše bez vašeho zásahu - mezitím se můžete věnovat jiné činnosti. O jeho chod se nemusíte vůbec starat. Kompletní složený přístroj (včetně mísy) si můžete prohlédnout na prvním obrázku.

Jaké ETA Fresco nabízí parametry a vlastnosti

Při výběru se nesmíte dívat jen na povedený design či cenu. Ale i jaké vlastnosti který přístroj má. Například výkon určuje, jak moc tuhé směsi a jaké množství lze najednou míchat. Stejně tak je důležitý i objem mísy či váha samotného přístroje. Podívejme se tedy na jednotlivé parametry.

  • příkon 350W - pro použití v domácnosti je naprosto dostatečný. Poradí si i s větší zátěží, jakou mohou být těsta na pečivo či kynutá těsta. Zároveň se bez problémů rozběhne i při plném zaplněním mísy.
  • hmotnost 1.4 Kg - jelikož může sloužit i jako samostatný ruční šlehač, tak je hmotnost důležitá - aby vás nebolely ruce. Všeobecně se doporučuje nepřekračovat hranici 2 Kg. Pokud se dostáváme pod 1.5 Kg, tak je to naprosto výborný výsledek.
  • objem 1.5 litru - nutno počítat, že nelze využít celou kapacitu mísy. Při objemu 1.5 litru můžete použít přibližně 1.25 litru, což je pro poloprofesionální vaření přiměřené.
  • 5 rychlostí a Turbo - každý kvalitní přístroj by měl nabízet minimálně 3 rychlostní stupně. ETA Fresco nabízí dokonce 5 a k tomu ještě funkci Turbo, která na malou chvíli zvýší otáčky.
  • příslušenství - tento šlehač je dodáván jako kompletní sada s příslušenstvím. Patří mezi něj základní tělo s motorem, šlehací metlice, hnětací háky, otočná mísa na šlehání a díky tyčovému nástavci jej můžete přeměnit i na tyčový mixér.
  • cena - konkurenční výrobky se pohybují na hranici 800,00 Kč až 1 000,00 Kč. ETA Fresco seženete s plným příslušenstvím nejlevněji za 699,00 Kč. Jedná se tedy o velmi výhodnou a levnou koupi. Navíc za ním stojí slavná a kvalitní česká značka ETA.

Vyplatí seFresco nebo se dívat po konkurenci?

Ruční šlehač ETA Fresco rozložený

Položme otázku jinak - je dobré si v dnešní době vůbec kupovat ruční šlehač? Na trhu začínají převládat jednodušší tyčové mixéry, ke kterým lze dokoupit široké rozšíření. Mohou se z nich tak stát nejen sekače, ale i míchače a hnětače. Tedy mohou úplně zastínit kategorii, ve které je Fresco. Nicméně, trpí několika neduhy. Díky malému tělu nejsou výkonné a zvládnou zpracovat jen malé množství těsta nebo surovin. Proto jsou vhodnější jen pro ty, kteří vaří a pečou jen občas a budou jej využívat jen jednou za půl roku. Pokud chcete upéct každou neděli bábovku, udělat knedlíky nebo k narozeninám upéct dort, tak to s malým moderním tyčovým mixérem bude utrpení. A jednoznačně doporučujeme sáhnout po klasickém ručním šlehači - jako je ETA Fresco.

Pokud se podíváme na porovnání jen z hlediska samotných parametrů, tak velmi snadno dojdeme k jasnému závěru - ETA udělala vše pro to, aby vytvořila výkonný, spolehlivý a pro domácí podmínky dostatečně vybavený šlehač. Obrátíme-li zrak ke konkurenčním výrobkům, tak zjistíme, že se jedná o špičku. Mnoho ostatních typů a značek nedosahuje takové kvality. A ty nejlepší jsou srovnatelné s tímto produktem. ETA Fresco tedy lze jednoznačně doporučit - a to i co se ceny týče.

Šlehače a mixéry - slehace.cz