Philips - Ruční Šlehač a Tyčový ponorný Mixér - Nejlevnější koupě

Naprostá většina výrobců již opustila staré dobré kuchyňské roboty. Takové, ve kterých šlehala a mixovala vaše maminka. Nahradili je moderní tyčové mixéry a doplňkové sady šlehačů. Philips je jednou z posledních značek, která ještě stále vyrábí klasické kuchyňské roboty, byť v moderním provedením. Samozřejmě nezaspala za konkurencí a moderní ponorné mixéry a ruční šlehače v nabídce naleznete rovněž.
Šlehače a mixéry Philips

Začněme ale od začátku. Philips nabízí celou škálu ručních šlehačů, robotů a hnětačů. Každý z produktů je vhodný pro jiného uživatele a nabízí jiné funkce. Který typ si vybrat záleží na tom, co s ním budete dělat. Tyčové ponorné provedení je vhodné na velmi rychlé práce, kdy potřebujete během pár sekund rozsekat ovoce či jinou surovinu. Například pro rozsekání ořechů, přípravy přesnídávky nebo domácí zmrzliny. Ruční šlehače jsou určeny již na složitější úkony - našlehání bílku, příprava řídkých těst a hnětení v menším množství. A kuchyňské roboty jsou určeny na skutečné pečení a vaření. Uhněte v nich těsto na buchty, dort či pečivo. Co se týče značky Philips, tak se na ni můžete plně spolehnout. V ČR je zavedená a seženete zde všechny produktové řady. V případě problémů je samotná reklamace či oprava velmi snadná k zařízení a i velmi rychlá. A v neposlední řadě se Philips může opřít o velmi pozitivní reakce a hodnocení jeho přístrojů od samotných uživatelů.

Tyčový ponorný mixér Philips - Nejjednodušší pomocník pro každého

Ruční tyčový mixér je nejvhodnější pro mixování tvrdších přísad nebo při požadavku na dokonalé rozmixování dohladka. Uplatňuje se tedy u všech druhů zeleniny, ovoce, ale poradí si i s ledem či vlašskými ořechy. Na svém konci je vybaven ocelovými zuby, které si bez sebemenších problémů poradí s čímkoliv. Můžete jej tak použít i na přípravu studených nápojů v horkém létě pro vaše přátele. Nebo připravit vašim dětem výtečnou domácí zmrzlinu (rozmixovaný led+ovoce). U tyčového provedení vyžadujte vždy minimálně tři rychlosti nebo pulzní spínač Turbo, který dokáže zvýšit otáčky. Hmotnost by neměla překračovat 1.5 Kg, aby se lehce držel a i ovládal.

  • Philips HR 1341 - bez příslušenství, 300W, 0.75 Kg, cena: 399,00 Kč
  • Philips HR 1601 - zdarma šlehací metlice, 550W, 1.1 kg, cena: 499,00 Kč
  • Philips HR 1372 - zdarma šlehací metlice, veliká nádoba na sekání, menší mísa s vlastními noži a mísa na drcení, výkon 700W, hmotnost 2.4 Kg, nabízí 5 rychlostí a pulzní spínač k tomu. Jedná se o jednu z nejlépe vybavených sad na trhu. Doporučujeme, plně nahradí i klasický ruční šlehač. Cena: 1 599,00 Kč.

Ruční šlehače Philips - Základ pro pečení

Pro milovníky pečení se nabízí klasické ruční šlehače. Jsou vybaveny ocelovými metlami, které výborně poslouží k šlehaní těst, směsí a třeba i bílku. Kvalitní šlehač by měl být vybaven třemi rychlostními stupni - nejpomalejší pro tuhá těsta, maximální například pro bílek. Váha by neměla překročit 2 Kg. Můžete si buď koupit jen klasický ruční šlehač, nebo úplně stejný přístroj, ale společně s mísou, na kterou lze připevnit. A nejenže v ní bude šlehat a mixovat, ale i mísou otáčet. Kdykoliv jej můžete odejmout a používat samostatně. Nahradí tak plnohodnotný stolní mixér a můžete ušetřit koupí jen jednoho výrobku.

Tato kategorie se překrývá s nabídkou tyčových mixérů Philips - předchozího typu. Ty jsou dodávány včetně šlehacích metlic a často i misky. Tedy v důsledku plní stejnou funkci, jak tyto ruční šlehače. Jejich použití je samozřejmě omezenější, nabízejí jen jednu metlici a kvalitní promíchání trvá velmi dlouho. Pokud pečete jen velice sporadicky, tak se vyplatí podívat na nabídku z této kategorie. Pokud jste v kuchyni jako doma a šlehač budete opravdu používat, tak si kupte klasický ruční.

  • Philips HR 1560 - jednoduchý černý šlehač s příkonem 350W, hmotností 1.0 Kg, a 3 rychlostmi. Balení obsahuje šlehací metlice a hnětací háky. Cena: 499,00 Kč.
  • Philips HR 1459 - v bílé barvě o příkonu 300W a hmotnosti 1.2 Kg. Oproti předchozímu nabízí 5 rychlostních stupnů a Turbo spínač. Součástí jsem nerezové háky a metlice. Cena: 599,00 Kč.
  • Philips HR 1565 - šlehač v plné výbavě včetně otočné mísy, šlehacích a hnětacích metlic. ideální i jako náhrada stolního robotu. Příkon 350W, nádoba o objemu 3 litry. Cena: 1 099 Kč.

Stolní mixéry a roboty Philips - Pro skutečné milovníky pečení a vaření

Kuchyňský robot a mixér Philips

A v neposlední řadě jsou zde i stolní mixéry a roboty Philips. Více-rychlostní s nepřekonatelným výkonem a schopností na jemno nasekat ovoce, zeleninu a případně vložené suroviny odšťavňovat. Stejně tak lehce si poradí i s velmi hustým těstem na dort, koláč, cukroví nebo i pečivo. A to především díky vyššímu výkonu. Pokud se budete dívat na konkrétní produkty, tak vždy vyžadujte, aby měl přepínač o minimálně 5 rychlostech. Mísa by měla být dostatečně objemná (minimálně 1.5 litru) a vyrobena z kvalitního materiálu (nerez nebo tvrzené sklo). Na rozdíl od předchozích dvou kategorií se zde na hmotnost ohlížet nemusíte můžete sáhnout i po těžším přístroji, od kterého lze většinou očekávat i vyšší výkon.

  • Philips HR 1372 - kompletní sada tyčového mixéru, výkon 700W, cena: 1 599,00 Kč.
  • Philips HR 2095 - stolní mixér, objem 2 litry, skleněná mísa, výkon 700W, cena 1 999,00 Kč
  • Philips HR 1377 - plně vybavená sada tyčového mixéru včetně ocelového ostří, šlehací metlice, nádoby na mixování o objemu 1.5 litru a mísou s vlastními břity. Nabízí 5 rychlostí, výkon 700W a Turbo. Cena: 2 899,00 Kč.

Již jste rozhodnuti pro co, co si koupíte? Pokud ne, tak vám to lehce shrneme. Nejlevnější tyčový mixér je vysoce univerzální pomůcka. Můžete si koupit i bohaté příslušenství, které z něj udělají plnohodnotný stroj. V menším množství naseká, rozmixuje, smíchá či uhněte prakticky cokoliv. Ruční šlehače Philips jsou vhodnější pro větší množství a zejména pro pečení - tedy na těsta a přísady v podobě našlehaného bílku. Největší a nejdražší kuchyňské roboty se používají pro přípravy většího množství surovin (těsta) nebo nápojů (ovocných).

Šlehače a mixéry - slehace.cz