Ruční Šlehač s Otočnou Mísou - Levně na prodej

Šlehače s mísou nejčastěji použijete na šlehání bílků, míchání těsta na koláče a dorty, připravování těsta například na palačinky a k mixování směsí na cukroví. Kdy si vybrat tento typ? Pokud očekáváte, že budete šlehat a mixovat po delší dobu nebo větší várky. V takovém případě by bylo velmi únavné používat obyčejný ruční šlehač. Tento přístroj se plně postará o rovnoměrné rozmíchání i bez vaší pozornosti.
Ruční Šlehač s Otočnou Mísou - Levně na prodej

U šlehačů s otočnou mísou máte na výběr ze dvou základních kategorií. První jsou pevné mixéry, které lze pouze postavit na stůl společně s mísou. A nelze je rozebrat na drobnější části (s výjimkou vyjmutí mísy). Druhým typem stolních šlehačů s mísou jsou skládací sety. První částí je odjímatelné hlavní tělo - což je v podstatě naprosto klasický šlehač do ruky. Díky úchytům jej ale lze připevnit k míse, ve které sám míchá a ještě jí navíc i otáčí. Pokud budete chtít něco velmi rychle rozšlehat v jiné nádobě, tak hlavní tělo jednoduše vyjmete a můžete ihned používat. Povšimněte si na prvním obrázku, že tělo s motorem a ovladači lze odejmout. Druhý typ můžete shlédnout na druhé a třetí fotografii.

S pomocí kuchyňských mixérů a šlehačů lze vyrobit nepředstavitelné množství výborných jídel a pochutin. Od koláčů, pečiva, cukroví, dortů, sladkostí, palačinek, ovocných džusů až po úpravu zeleniny až po cukroví. Tyto přístroje nám nepomáhají jen ve složitých receptech. Ale usnadní nám práci i třeba při rozmíchání bílku. V každé kuchyni by měl být alespoň jeden.

Jak si vybrat správný šlehač s mísou? Na co se zaměřit

Ruční šlehač s otočnou mísou

Za prvé se sami musíte rozhodnout, zda-li vám postačuje pevný mixér, či dáte přednost rozložitelnému (o kterém byla řeč výše). Který typ je pro vás lepší záleží především na vašich potřebách. Máte-li doma již lehký přístroj do ruky, tak dejte přednost pevné verzi. Pokud doma ještě žádný přístroj na míchání a šlehání nemáte, tak raději kupte 2 v 1. Při prohlížení fotek se nezaměřujte na krásu provedení, ale na praktickou stránku věci. Design volíme jednoduchý a strohý - mnohem jednodušeji se šlehač následně umývá. Dávejte pozor - užitný objem je obvykle poloviční. Pokud koupíte mísu o objemu 3 litry, tak můžete míchat či šlehat pouze 1,5 litru surovin.

Objem misky nemá cenu více řešit, jelikož všechny dostupné produkty na trhu mají stejnou kapacitu a jsou dostatečně dimenzovány. Pouze v případě, že hledáte pomocníka do profesionální kuchyně, tak má cenu se díval po velkokapacitním ručním šlehači s mísou. Počet rychlostí je důležitý pro plynulý přechod mezi začátkem mixování - kdy jsou nízké otáčky šlehače, až po míchání krému a bílků s vysokými otáčkami. Minimálně se doporučují 3 rychlosti. Výkon je nutné řešit především u profesionálních strojů. V domácnosti nemá cenu tento parametr zkoumat nebo porovnávat.

Často jsou na trhu k dostání i sety, ke kterým lze později dokoupit další části. Poté může tento ruční šlehač s otočnou miskou plnit i funkci jako odšťavňovač ovoce a zeleniny, stroj na zmrzlinu (krém + led), mlýnek na maso a mnohá další... .

Tedy shrňme si všechny důležité parametry:

  • pevný nebo rozložitelný - tuto otázku si musíte zodpovědět dle vašich požadavků
  • počet rychlostí - aby bylo možno regulovat chod, tak musí mít minimálně 3 rychlosti
  • příslušenství - minimálně 2 sady metlic, 1 tyčová a případně i víko na mísu
  • hmotnost a výkon - na hmotnosti nezáleží a pro domácí použití není nutno řešit ani výkon
  • cena na prodej - do domácnosti stačí i levný kousek

Doporučujeme 5 nejlepších šlehačů s otáčecí mísou

Níže naleznete 5 nejoblíbenějších výrobků na českém trhu, které jsou zároveň k prodeji velmi levně. Vybíráme jen ty, které mají více než 3 rychlosti, otočnou mísu o objemu minimálně 3 litry a jsou od známého a kvalitního výrobce. Všechny zmíněné typy je možno rozebrat a používat i jako samostatný šlehač bez mísy.

  • Zelmer 381.61 SY - 3 litry, bez příslušenství, cena: 979,00 Kč
  • Severin HM 3816 - 3 litry, bez příslušenství, cena: 999,00 Kč
  • Eta 2046 Promise - 3 litry, zdarma 2 metlice + tyč, cena: 999,00 Kč
  • Zelmer 481.6 - 3 litry, bez příslušenství, cena: 1 011,00 Kč
  • Moulinex HM 617 - 3.3 litry, zdarma tyč + další nádoba, cena: 1 990,00 Kč

Pokud si budete vybírat sami z jiných typů

Kuchyňský mixér s otočnou mísou

Je možné, že náš přehled nejlepších a nejlevnějších přístrojů pro vás není dostatečný. A půjdete si vybrat sami dle sebe. V tom případě vám alespoň můžeme představit cenové kategorie od nejlevnější po nejdražší. Ruční šlehače s miskou lze rozdělil do tří cenových kategoriích. První, nejlevnější, skupinou jsou mixéry od 800 Kč. Nabízejí jen základní funkce a jsou celé z plastu - včetně misky. Pokud budete péct jen na svátky a narozeniny, tak svou funkci splní dokonale. Pro domácí kuchyni a častější použití lze doporučit střed, který je stále levný. Šlehače s miskou v cenové relaci nad 1 000 Kč jsou pro domácí vaření naprosto dostatečné a na 100% splní své poslání. Takový šlehač je dostatečně kvalitní a zároveň má všechny potřebné funkce. Třetí, profesionální, cenová kategorie začíná na hranici 2 000 Kč. Zde se již setkáme s kvalitní nerezovou miskou. Dražší modely jsou pak již celé z nerezu, zde se ale vyplatí investovat jen pokud je mixér určen například do restaurace, hotelu či profesionální kuchyně.

Šlehače a mixéry - slehace.cz